Rīgas Franču liceja dziesma

Renārs Kaupers, Jānis Aišpurs un Rīgas Franču liceja absolvente Rasa Bugavičute-Pēce skolas simtgadei radījuši dziesmu “Épaule contre épaule”. Dziesmai tapis arī videoklips, kas sociālajos medijos tika publicēts 4.maijā, bet savu pirmatskaņojumu tā piedzīvoja 13.maijā Rīgas Franču liceja svinību laikā. 

“Man nereti ir gadījies, sarunājoties ar itin kā nepazīstamiem cilvēkiem, noķert izjūtu – pag, pag, es taču tevi zinu, es saprotu tavus diskusijas argumentus citā līmenī, mūs kaut kas vieno, to var just gaisā, līdz noskaidrojas – protams. Mans sarunu biedrs ir licejists. Tas izskaidro neizskaidrojamo! Mēs esam no viena “klana”, kas rada savstarpēju Déjà vu – Déjà connu apjausmu, ko tā vien gribas un vajag svinēt. Šoreiz – dziesmā!” Tā par ideju saka dziesmas teksta autore, 2007.gada Rīgas Franču liceja absolvente, Rasa Bugavičute-Pēce. 

Projekta vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne stāsta: “Radošā grupa pie dziesmas strādā jau pusotru gadu. Licejisti jau sen ir pelnījuši savu dziesmu; kad tad vēl, ja ne Rīgas Franču liceja simtgadē? Mūsuprāt, tā ir izdevusies skanīga. Laiks rādīs, kā dziesmu uzņems licejisti, taču es ceru, ka mēs to iemīlēsim. Es jau esmu to iemīlējusi.” 

Liceja direktore Vineta Rūtenberga lepojas ar licejistu radošumu un muzikālajām prasmēm, piebilstot: “Dziesma ir ierakstīta licejistu spēkiem. Skolas svētku zāle uz vairākām dienām pārtapa par profesionālu ierakstu studiju, ierakstā piedalījās 14 dažādu instrumentu virtuozi, 5 kori, solisti, un tie gandrīz visi ir licejisti. Tā bija brīnišķīga pieredze un vienlaikus arī prieks un saviļņojums, kas dod iespēju licejistiem vismaz šādā formātā tomēr sanākt visiem kopā”. 

Simt gadi nav joka lieta. Mēs, zinot pagātni, raugāmies nākotnē. Esiet jauni kopā ar mums, dziedāsim visi kopā!

Dziesmas un video klipa veidotāji

Liceja kori:

– 1.-2.klašu bērnu koris un 3.-4.klašu meiteņu koris, diriģente Karīna Pundzjus, – zēnu koris, diriģents Matīss Circenis,

5.-9.klašu meiteņu koris, diriģente Agita Ikauniece-Rimšēviča, – jauktais koris “Mēs lidosim!” , diriģente Nora Kalniņa.

Deju kolektīvs “AUSEKLĪTIS”: vadītājas Ieva Jundze un Liene Frīdberga.

Solisti: Marija Bērziņa, Katrīna Paula Dīringa, Viesturs Vatagins.

Mūziķi: Katrīna Gupalo, Konstantīns Paturskis, Inese Fedorovska, Anatolijs Livča, Kārlis Vanags, Rihards Lībietis, Jānis Kaģis, Māris Kuģis, Katrīne Kuģe, Elza Fedorovska, Mārtiņš Miļevskis.

Skaņu režisors: Andris Ūze.
Video klipa scenārija autors un režisors: Emīls Alps. Studija “NENORMA” Projekta mākslinieciskā vadītāja: Nora Kalniņa. Projekta vadītāja: Iveta Pētersone-Lazdāne. Rīgas Franču liceja kuplā saime – skolotāji, skolēni un absolventi.