Tautas deju kolektīvs Auseklītis

“Auseklītis” vadītājas: Paula Āboliņa un Ieva Jundze. Dejotprasme tiek pilnveidota šādās grupās:

Deju kolektīva vēsture

Rīgas Franču licejā kopš 1971.gada ar izciliem panākumiem Latvijā darbojas tautas deju kolektīvs “Auseklītis” (Rīta zvaigzne), kuru dibinājusi un līdz 1998. gadam vadījusi skolotāja Dagmāra Balode. 1994.gadā deju kolektīvā par pedagoģi sāka strādāt mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone – Lazdāne (Dziesmu un Deju svētku virsvadītāja, Deju nozares padomes locekle, VISC deju nozares mentore, mag.art.)

Deju kolektīvs “Auseklītis” guvis atzinību ne tikai Latvijā, izcīnot tiesības piedalīties visos Latvijas Skolēnu dziesmu un deju svētkos kopš 1972. gada, bet arī ārpus tās. Kolektīvs ir piedalījies starptautiskajos festivālos Francijā (Montinjakā, Kambo, Rennā, Seyne sur mer, Tulonā, Sidē), Venecuēlā, Krievijā (Balakovā), Rumānijā, Turcijā. Jubilejas koncerti ik pēc pieciem gadiem pulcē visu paaudžu bijušos un pašreizējos dejotājus, lai ar vērienīgiem koncertiem iepriecinātu skatītājus un lai mums būtu iespēja atkal visiem satikties. Šie koncerti tiek gatavoti ar īpašu mīlestību un pārdomātām programmām. Kolektīvs lepojas, ka notiek sadarbība ar Latvijā pazīstamiem horeogrāfiem, kuri uztic mazajām Rīta zvaigznītēm savus jaundarbus un horeogrāfiskos uzvedumus.

“Auseklītis” savu 35 gadu jubileju svinēja ar J. Purviņa horeogrāfisko uzvedumu “12 brāļi” (2006). Deju kolektīvs svinēja savu 41.dzimšanas dienu, sagatavojot divas programmas – Latviešu deju programmu un speciāli jubilejai veidotu horeogrāfa A. Daņiļēviča dejas izrādi „Parīzes zēns”, ar kuru vēlāk priecēja skatītājus visā Latvijā un arī Tallinā (2012).

“Auseklīša” dejotājiem bija laime un gods piedalīties arī abos vērienīgajos režisora Uģa Brikmaņa un horeogrāfa Agra Daņiļēviča dejas izrādes „No zobena saule lēca” iestudējumos (2011; 2013).