Konkursi

2022./2023. m.g.

Rīgas Franču liceja vidusskolēni aktīvi piedalījās Eiropas eksāmenā un guva vērtīgu pieredzi. 20 ātrāko un zinošāko topā iekļuva Una Līna Lauciņa (11. d).

50 eiro dāvanu kartes galda spēļu (Brain games) iegādei ieguva Una Līna Lauciņa (11.d) un Elizabete Beāte Putniņa (11.d).

Pārsteiguma balvu par pieteikšanos eksāmenam saņēma 11.d klase.

Prieks par aktīviem un zinošiem licejistiem!

Francijas institūts Latvijā ar prieku un lepnumu paziņo Frankofonijas 2023 konkursu rezultātus. Arī licejisti ilustrēja, stāstīja un radoši izpaudās.

Kategorija 10 – 13 gadi:

II vieta: Rebeka Loreta ANKRAVA

Kategorija 5.-9. klase:

I vieta: Teodors KREBS
II vieta:  Marija AKATOVA
III vieta:  Jasmīna ĀRIŅA

Kategorija 10.-12. klase:

I vieta :  Aleksa VĪTOLA
II vieta:  Una Līna LAUCIŅA

Rīgas Franču liceja komanda “4 riepas + 1 rezervē” ir ieguvusi 1.vietu Rīgas reģiona pusfināla konkursā “Gribu būt mobils”. Rīgas reģiona pusfināla rezultāti pieejami te: https://gribubutmobils.lv/pusfinala-rezultati/

Lai veicas finālā!

RĪGAS FRANČU LICEJS 2022. GADĀ STARTĒJA STARPTAUTISKAJĀ TEHNOLOĢIJU KONKURSĀ “VENTSPILS IT IZAICINĀJUMS”.

2022.gada izskaņā notika jau septītais “Ventspils IT izaicinājums”, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandas. Sacensību mērķis ir veicināt skolēnu interesi par tehnoloģijām un dot iespēju demonstrēt savas zināšanas un prasmes eksaktajās zinātnēs. 2022.gada izvēlētais temats – “eksperimenti”. Sacensības norisinājās vecuma grupās. A grupā (1.-3.kl.) startēja 61 komanda no visas Latvijas, no kurām tikai 10 labākās tikās finālā. Rīgas Franču liceju A grupas finālā pārstāvēja 2 komandas: “Trīs Einšteines” (Laura Brante, Adrija Dombrovska, Aurēlija Kalāne no 3.a)  un “Pokemoni” (Manfreds Šveiduks, Jēkabs Grīnfelds un Marko Kairišs no 2.b). Fināla ietvaros skolēniem un pavadošajām skolotājām bija iespēja baudīt izglītojošu programmu, kas ietvēra ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursa fināla kārtas uzdevumu izpildi un svētku ballīti. Mēs ļoti lepojamies ar skolēnu panākumiem! Apsveicam ar nokļūšanu Top10!

Sirsnīgi apsveicam skolotāju Mārīti Ogorodnikovu, kas izcīnīja īpašo skolotāju balvu!

Paldies skolotājai Vitnijai Kokorevičai par komandu sagatavošanu. 

Bebr[a]s 2023

Starptautiskajā loģikas, algoritmu konkursā “Bebr[a]s 2023” RFL finālā pārstāvēja 3 skolēni. Jānis Misiņš (8.b) ieguva 6.vietu Latvijā (7.-8.klašu grupā), Mārtiņš Zakulis (5.b) ieguva 13.vietu Latvijā (5.-6.klašu grupā) un Ete Milaševica (4.b) 11.vietu Latvijā (4.klašu grupā). Konkurence šajā konkursā ir ļoti liela. Liels prieks un lepnums par skolēnu izcilajiem sasniegumiem!

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par atsaucību un ieguldīto darbu!

Matīss Leitāns  Rīgas 4. atklātajā matemātikas konkursā 3.klasei ir ieguvis atzinību.

2021./2022. m.g.

Rīgas Franču licejs 2021. gadā startēja starptautiskajā tehnoloģiju konkursā “Ventspils IT Challenge”​

Konkursā piedalījās 352 komandas, no kurām 64 tikās finālā.

Lepojamies, ka komanda “Datoriķes” (A grupā) un komanda “Team Wood” (B grupā) piedalījās finālā. “Datoriķes” Sofija Maruta Tālante, Monta Kalderauska un Lote Vēvere (3.d klase) Latvijā ieguva 3.vietu un 400 eiro naudas balvu (A grupā pavisam startēja 63 komandas). “Team Wood” Leino Šēnknehts-Leikums un Jēkabs Vītoliņš (4.d klase) Baltijā ieguva 9.vietu (Šajā grupā startēja 153 komandas). Skolotāju konkursā naudas balvu ieguva datorikas un programmēšanas skolotāja Vitnija Kokoreviča.

Konkursa apraksts un rezultāti pieejami šeit. Turpināsim izzināt tehnoloģiju pasauli!

Loģikas un aritmiskās domāšanas konkurss “Bebr[a]s”​

128 Rīgas Franču liceja 5. – 6. klašu skolēni piedalījās loģikas un algoritmiskās domāšanas konkursā «Bebr[a]s». Kopā piedalījās 19 550 skolēnu. 6.a klases skolēns Mārtiņš Bībers uzstādīja skolas rekordu, iegūstot 100 punktus no 120. 2. labākais skolēns RFL šajā grupā: Miķelis Zalāns (5.b). 3. labākā skolniece RFL šajā grupā: Agate Regža (6.a). 64 skolēni startēja 7. – 8. klašu grupā. Apsveicam Annu Krieviņu (7.b) ar vislabāko rezultātu RFL šajā grupā.

MALAČI!