Konkursi

2023./2024. m.g.

Ir noslēgusies  Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes A. Liepas neklātienes matemātikas skolas rīkotā olimpiāde “Tik vai… Cik?”  4. klašu skolēniem.

Lepojamies ar  Rīgas Franču liceja 4.kārtas rezultātiem:

Matīss Leitāns – 3. vieta
Helēna Kotāne – Atzinība
Eduards Sausais – Atzinība

Visu četru olimpiādes kārtu kopvērtējumā Matīsam Leitānam 2.vieta!

Pateicība matemātikas skolotājai Ligitai Einikai par skolēnu sagatavošanu olimpiādei.

Previous slide
Next slide

Frankofonijas konkurss

 

Frankofonijas mēneša ietvaros Francijas Institūts ik gadu piedāvā radošus konkursus Latvijas skolēniem, kuri apgūst franču valodu. Šogad dalībnieki veidoja ilustrācijas par iemīļotāko sporta veidu. Konkurss guva lielu atsaucību, un žūrija vērtēja vairāk nekā 170 darbus. Esam ļoti priecīgi, ka starp žūrijas izvēlētajiem konkursa laureātiem ir trīs Rīgas Franču liceja skolēni.

Bella Birule (2.d kl.) ieguva II vietu kategorijā no 6 līdz 9 gadiem, savukārt Kamilla Ceļmalniece (2.d kl.) saņēma radošuma balvu.

Rodrigo Vīgants (4.d kl.) ieguva III vietu kategorijā no 10 līdz 13 gadiem.

Uzvarētāji bija aicināti uz apbalvošanas ceremoniju Francijas Institūtā, kur Francijas Institūta Latvijā direktors Matjē Leporinī un direktora vietniece Sandra Urtāne personīgi pasniedza balvas. Vissirsnīgākie sveicieni visiem dalībniekiem un uzvarētājiem!

19.04.2024.

Matemātiskais ķēriens

Noslēdzies uzdevumi.lv matemātikas konkurss “Matemātiskais ķēriens” 2.-12. klašu skolēniem, un ir noskaidroti konkursa uzvarētāji! Konkursā piedalījās 23 807 skolēni no 517 Latvijas skolām.

Lepojamies, ka Rīgas Franču liceja 2.d klases skolniece Elizabete Eglīte ieguva 3.vietu!

Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās konkursā!

22.03.2024.

Previous slide
Next slide

Skaļās lasīšanas konkurss

Rīgas Franču liceja Mēness ielas svētku zālē 21.decembrī norisinājās skaļās lasīšanas konkurss franču valodā 6.klašu skolniekiem. Tā mērķis bija veicināt skolēnu radošo pašizpausmi, sekmēt interesi par lasīšanu, kā arī iepazīstināt skolēnus ar RFL Mēness ielas bibliotēkas krājumu franču valodā. 

Dalībnieku uzstāšanos un sniegumu vērtēja žūrija, kuru pārstāvēja franču valodas skolotājas Evelīna Frīdemane, Katerina Terlanova un Felicita Skvorcova, kā arī liceja vidusskolas audzēknes Loreta Mūze un Anna Katrīna Aleksejeva. 

Konkursā 1.vietu ieguva 6.b klases skolnieks Patriks Dominiks Rūtenbergs, kurš ieguva arī Skatītāju simpātijas balvu.

2.vietu dalīja Adriāna Tirāne (6.b) un Teodors Krebs (6.c), 3.vieta tika piešķirta Norai Legzdiņai (6.b) un Elizabetei Liepiņai (6.c)

Žūrijas simpātijas balvu ieguva Aleksandrs Slūtiņš no 6.b klases.

Priecājamies par mūsu skolēnu radošumu un atraktivitāti! Paldies skolotājiem par atbalstu, skolēnu sagatavošanu un iesaisti pasākuma organizēšanā!

10.01.2024.

Panākumi Ventspilī

Franču liceja skolēni arī šogad piedalījās starptautiskajā konkursā “Ventspils it challenge”. 

Apsveicam komandas “Šķirotāji” (Matīss, Marks, Viktorija – 2.d klase) un “Zaļie draugi” (Marta, Dārta, Karolīna – 3.d klase) ar nokļūšanu finālā! Esam starp labākajiem Latvijā!

Ventspilī skolēnus sagaidīja izzinošas aktivitātes, pārsteigumi un citu skolu skolēni. 

Lielā konkurencē komanda “Zaļie draugi” izcīnīja godalgoto 3.vietu un saņēma 400 eiro naudas balvu.

Skolotāja Anna Radzihovska uzvarēja skolotāju konkursā par mākslīgo intelektu un ieguva 100 eiro naudas balvu.

Komanda “Zaļie draugi” uzvarēja sociālo tīklu konkursā un ieguva balvu- viedo led paneļu komplektu. 

“Zaļie draugi” dalījās pieredzē ar klasesbiedriem, vadot nodarbību par savu veiksmes stāstu un lai motivētu piedalīties nākamgad arī citus.


14.12.2023.


Rīgas Franču liceja 10.c klases skolnieks Henrijs Gustavs Strīgelis skolotājas Lanas Bikavnieces vadībā piedalījās Rīgas valstspilsētas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta izsludinātajā konkursā bērniem un jauniešiem “Kādu es vēlos Rīgas vēsturisko centru nākotnē” un  saņēma balvu par profesionālu sniegumu aktuālas pilsētvides problemātikas risināšanā. Henrijs Gustavs Strīgelis izstrādāja darbu “Ieteikumi Rīgas centra uzlabošanai: Veloceliņš un Vecrīgas apzaļumošana”.

04.12.2023.

Rīgas Franču liceja vidusskolēni aktīvi piedalījās Eiropas eksāmenā un guva vērtīgu pieredzi. 20 ātrāko un zinošāko topā iekļuva Una Līna Lauciņa (11. d).

50 eiro dāvanu kartes galda spēļu (Brain games) iegādei ieguva Una Līna Lauciņa (11.d) un Elizabete Beāte Putniņa (11.d).

Pārsteiguma balvu par pieteikšanos eksāmenam saņēma 11.d klase.

Prieks par aktīviem un zinošiem licejistiem!

Francijas institūts Latvijā ar prieku un lepnumu paziņo Frankofonijas 2023 konkursu rezultātus. Arī licejisti ilustrēja, stāstīja un radoši izpaudās.

Kategorija 10 – 13 gadi:

II vieta: Rebeka Loreta ANKRAVA

Kategorija 5.-9. klase:

I vieta: Teodors KREBS
II vieta:  Marija AKATOVA
III vieta:  Jasmīna ĀRIŅA

Kategorija 10.-12. klase:

I vieta :  Aleksa VĪTOLA
II vieta:  Una Līna LAUCIŅA

Rīgas Franču liceja komanda “4 riepas + 1 rezervē” ir ieguvusi 1.vietu Rīgas reģiona pusfināla konkursā “Gribu būt mobils”. Rīgas reģiona pusfināla rezultāti pieejami te: https://gribubutmobils.lv/pusfinala-rezultati/

Lai veicas finālā!

RĪGAS FRANČU LICEJS 2022. GADĀ STARTĒJA STARPTAUTISKAJĀ TEHNOLOĢIJU KONKURSĀ “VENTSPILS IT IZAICINĀJUMS”.

2022.gada izskaņā notika jau septītais “Ventspils IT izaicinājums”, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas komandas. Sacensību mērķis ir veicināt skolēnu interesi par tehnoloģijām un dot iespēju demonstrēt savas zināšanas un prasmes eksaktajās zinātnēs. 2022.gada izvēlētais temats – “eksperimenti”. Sacensības norisinājās vecuma grupās. A grupā (1.-3.kl.) startēja 61 komanda no visas Latvijas, no kurām tikai 10 labākās tikās finālā. Rīgas Franču liceju A grupas finālā pārstāvēja 2 komandas: “Trīs Einšteines” (Laura Brante, Adrija Dombrovska, Aurēlija Kalāne no 3.a)  un “Pokemoni” (Manfreds Šveiduks, Jēkabs Grīnfelds un Marko Kairišs no 2.b). Fināla ietvaros skolēniem un pavadošajām skolotājām bija iespēja baudīt izglītojošu programmu, kas ietvēra ekskursijas, radošās darbnīcas, konkursa fināla kārtas uzdevumu izpildi un svētku ballīti. Mēs ļoti lepojamies ar skolēnu panākumiem! Apsveicam ar nokļūšanu Top10!

Sirsnīgi apsveicam skolotāju Mārīti Ogorodnikovu, kas izcīnīja īpašo skolotāju balvu!

Paldies skolotājai Vitnijai Kokorevičai par komandu sagatavošanu. 

Bebr[a]s 2023

Starptautiskajā loģikas, algoritmu konkursā “Bebr[a]s 2023” RFL finālā pārstāvēja 3 skolēni. Jānis Misiņš (8.b) ieguva 6.vietu Latvijā (7.-8.klašu grupā), Mārtiņš Zakulis (5.b) ieguva 13.vietu Latvijā (5.-6.klašu grupā) un Ete Milaševica (4.b) 11.vietu Latvijā (4.klašu grupā). Konkurence šajā konkursā ir ļoti liela. Liels prieks un lepnums par skolēnu izcilajiem sasniegumiem!

Paldies skolēniem un viņu vecākiem par atsaucību un ieguldīto darbu!

Matīss Leitāns  Rīgas 4. atklātajā matemātikas konkursā 3.klasei ir ieguvis atzinību.

2021./2022. m.g.

Rīgas Franču licejs 2021. gadā startēja starptautiskajā tehnoloģiju konkursā “Ventspils IT Challenge”​

Konkursā piedalījās 352 komandas, no kurām 64 tikās finālā.

Lepojamies, ka komanda “Datoriķes” (A grupā) un komanda “Team Wood” (B grupā) piedalījās finālā. “Datoriķes” Sofija Maruta Tālante, Monta Kalderauska un Lote Vēvere (3.d klase) Latvijā ieguva 3.vietu un 400 eiro naudas balvu (A grupā pavisam startēja 63 komandas). “Team Wood” Leino Šēnknehts-Leikums un Jēkabs Vītoliņš (4.d klase) Baltijā ieguva 9.vietu (Šajā grupā startēja 153 komandas). Skolotāju konkursā naudas balvu ieguva datorikas un programmēšanas skolotāja Vitnija Kokoreviča.

Konkursa apraksts un rezultāti pieejami šeit. Turpināsim izzināt tehnoloģiju pasauli!

Loģikas un aritmiskās domāšanas konkurss “Bebr[a]s”​

128 Rīgas Franču liceja 5. – 6. klašu skolēni piedalījās loģikas un algoritmiskās domāšanas konkursā «Bebr[a]s». Kopā piedalījās 19 550 skolēnu. 6.a klases skolēns Mārtiņš Bībers uzstādīja skolas rekordu, iegūstot 100 punktus no 120. 2. labākais skolēns RFL šajā grupā: Miķelis Zalāns (5.b). 3. labākā skolniece RFL šajā grupā: Agate Regža (6.a). 64 skolēni startēja 7. – 8. klašu grupā. Apsveicam Annu Krieviņu (7.b) ar vislabāko rezultātu RFL šajā grupā.

MALAČI!