Karjeras izglītība

Previous slide
Next slide

"Mamma teica, ka jāiet studēt"

Ar šādu provokatīvu tēmu Rīgas Franču licejā viesojās Kārlis Ploks, Rīgas Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA Studējošo pašpārvaldes prezidents un vienlaikus arī šīs augstskolas Mārketinga un komunikācijas nodaļas projektu vadītājs. Desmito klašu skolēni uzzināja par studiju virziena izvēles nosacījumiem, iesaistījās saliedēšanas aktivitātēs, dalījās pārdomās par studiju mērķiem, iepazina Kārļa paša dzīves ceļu un uzklausīja padomus veiksmīgākai karjeras vadības prasmju veidošanai, izmantojot dažādas iespējas un jau tagad pieejamos resursus. Par gandarījumu un pasākuma nozīmīgumu liecina dalībnieku atsauksme: “Paldies, ka devāt iespēju klausīties tik interesantu studentu kā Kārlis!”

23.04.2024.

Biznesa ideju darbnīcas

 

 

Licejā viesojās RTU Rīgas biznesa skolas pārstāve Linda Kadeka-Harkova, kura iepazīstināja jauniešus ar izglītības procesa niansēm savā augstskolā, labprāt iesaistījās diskusijās par atšķirīgo mācīšanās formātu un novadīja biznesa ideju praktiskās darbnīcas 9.a, 9.b un 9.c klasēs. Licejisti ar interesi iesaistījās šajā procesā, attīstot uzņēmējspējas, trenējot ideju ģenerēšanas un prezentēšanas prasmes un domājot par potenciālo investoru piesaisti savam piedāvājumam.

18.04.2024.

Previous slide
Next slide

Par karjeras iespējām sociālajās zinātnēs

8.martā sociālo zinātņu  2 padziļinātā kursa ietvaros 12.b un 12.a klasei  notika tikšanās ar Baltijas Asamblejas konsultanti, LU Sociālo zinātņu fakultātes Politikas zinātnes maģistri politikas zinātnē Rovenu Bergu.

Notika izzinoša lekcija, interaktīva nodarbība par karjeras un studiju iespējām sociālo zinātņu jomā Latvijā un pasaulē.

04.04.2024.

CITS BAZĀRS

Junior Achievement Latvia (JA Latvia) 23.martā tirdzniecības centrā “Domina” organizēja Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Latvijas mēroga pasākumu CITS BAZĀRS pavasarī.

Konkurencē starp 270 Latvijas SMU Rīgas Franču liceja SMU veicās ļoti labi: kopā no Rīgas Franču liceja piedalījās  5 RFL SMU (17 skolēni) un 2 SMU no tiem tika virzīti žūrijas nominācijām.

Nominācijās “Labākā pārdošanas komanda” un “Labākais SMU stends Cits Bazārs pavasarī tirdziņā” SMU “SolutionAL” (Jēkabs Blumbergs, Valters Kristovskis, Emīls Gailis, Nauris Česlis, Dāvis Lietuvietis) iekļuva labāko piecinieka topā, arī SMU “Ķerslis” (Una Līna Lauciņa, Fricis Tenters, Ervīns Labsvīrs) iekļuva TOP 5 nominācijā “Sociāli atbildīgsSmu”un TOP 20 nominācijā “Labākais SMU zīmols”.

27.03.2024.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Absolventi pasaulē

Rīgas Franču liceja absolventi ar panākumiem veido savu karjeru gan Latvijā, gan ārpus tās.

Liceja vārdu ar lepnumu nes pasaulē arī Laura Kīnhansa, kura pēdējos četrpadsmit gadus strādā Eiropas Komisijā par mutisko tulku, izmantojot sešu valodu zināšanas un  piedaloties augsta līmeņa dažādu valstu pārstāvju sanāksmju nodrošināšanā. Eiropas Savienības ikgadējās kampaņas Back to School ietvaros Laura viesojās licejā, aicinot devīto klašu skolēnus izmantot liceja dotās iespējas savai personīgajai un karjeras izaugsmei, piederības sajūtas veidošanai Latvijai un Eiropai. Jaunieši  ar interesi iesaistījās viktorīnā par Eiropas Savienības veidošanās vēsturi, vērtībām un ieguvumiem Latvijai, uzdeva jautājumus par Lauras pašas karjeras izvēlēm, diskusiju turpinot arī pēc zvana no stundas.

22.03.2024.

Karjeras konsultācijas un citi atbalsta resursi licejistiem

Šajā mācību gadā Rīgas Franču licejā ir notikušas jau vairāk nekā 50 tematiski daudzveidīgas karjeras nodarbības sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klasēs, pētot savas personības stiprās puses, veidojot vecumposmam atbilstošas karjeras vadības prasmes un attīstot uzņēmējspējas.

Piemēram, nodarbībā “Konkurētspējīga uzņēmuma izveide: M.Lieplapas zīmols “Plūkt”” 8.b un 9.b.klašu skolēni, analizējot videointerviju ar eksportspējīga jaunuzņēmuma īpašnieci Māru Lieplapu, izzināja uzņēmuma tapšanas gaitu, centās noskaidrot konkurētspējas nosacījumus biznesā, analizēja veiksmīgai uzņēmējdarbībai nepieciešamās rakstura iezīmes.

Karjeras konsultantes vadītajās nodarbībās var rast atbildes uz dažādiem ar karjeru saistītiem jautājumiem un padziļināt izpratni par profesiju daudzveidību.


08.03.2024.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Dalība Starptautiskā mācību uzņēmumu festivālā

Starptautiskajā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) festivālā (International Student Company Festival) Rīgā 27. un 28. februārī Latviju pārstāvēja arī  Rīgas Franču liceja SMU “Solutions Al” (Valters Kristovskis, Jēkabs Blumbergs, Kārlis Nauris Česlis,  Emīls Gailis, Dāvis Lietuvietis). Festivālu atklāja ar konferenci Bellevue Park Hotel Riga viesnīcā, un tajā piedalījās skolēni un pedagogi, lai veidotu savstarpējos kontaktus un dalītos uzņēmējdarbības veicināšanas pieredzē.

Festivālu Rīgā jau 14. gadu organizē lielākā Latvijas izglītības organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia), un šogad tajā piedalījās 45 skolēnu mācību uzņēmumi no Latvijas, Austrijas, Igaunijas, Zviedrijas un Maltas.

01.03.2024.

Iepazīstam draugu vaļaspriekus

Atpūtas un rotaļu grupa ir vieta, kur Rīgas Franču liceja sākumskolēni ne tikai pavada laiku pēc stundām, bet arī labāk iepazīst viens otru. Tā radās ideja karjeras izglītības miniprojektā izveidot “Mūsu vaļasprieku grāmatu”. Nav noslēpums, ka bērnības vaļasprieks dažkārt ietekmē karjeras izvēli jaunieša vai pieaugušā vecumā. Aktīvākie bija 1.c un 2.c klases skolēni, kas iepazīstināja projekta dalībniekus ar iemīļotām brīvā laika nodarbēm un ļāva tās apkopot pašu rokām gatavotā albumā, lai ir gandarījums, prieks un lepnums par saviem talantiem un varēšanu.

22.02.2024.

Previous slide
Next slide

Kā mēs varam veidot savu karjeru?

 

Pasākumu cikla “Kā mēs varam veidot savu karjeru?” ietvaros, savstarpēji bagātinoties ar idejām, 7.a, 7.c un 8.a klašu skolēni modelēja savu redzējumu par nozīmīgākajiem personiskajiem un ārējiem resursiem, svarīgākajām izvēlēm un darbībām, kuras var sekmēt vai kavēt veiksmīgas karjeras veidošanos. Secinājumu klāstā viena no būtiskākajām atziņām: pamati veiksmīgai karjerai jāliek jau pamatskolā, un tas ir laiks, kas jāizmanto jēgpilni.

22.02.2024.

Tehnoloģijas un mēs

Karjeras pasākumā “Mans digitālais ES” Rīgas Franču licejā viesojās biznesa psihologs, RISEBA studiju programmas “Biznesa psiholoģija” direktors un Latvijas Kiberpsiholoģijas asociācijas dibinātājs Valērijs Dombrovskis. Desmito klašu skolēni iesaistījās diskusijā par to, kā tehnoloģijas maina mūsu dzīvesveidu, kādus paņēmienus izmanto datorspēļu veidotāji, lai piesaistītu klientus, kāda būtu optimāla rīcība sociālo tīklu konta uzlaušanas gadījumā un kā atpazīt savu vai citu cilvēku atkarību no tehnoloģijām un viedierīcēm.

26.01.2024.

Ziemassvētku noskaņās

Paldies Rīgas Franču liceja skolēniem par apsveikumiem Ziemassvētkos saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 6.daļas ugunsdzēsēji. Apsveikumus zīmēja un rakstīja 2.b, 2.d un 5.d  klašu skolēni. Tādā sadarbībā veidojas Franču liceja tradīcijas, liecinot par skolēnu iesaisti un plašāku redzesloku karjeras jautājumos.

08.01.2024.

Par nākotni domā pirmklasnieki

Rīgas Franču liceja 1.b klases skolēni, kuri ikdienā vēl tikai mācās lasīt, rakstīt un rēķināt, pirmssvētku nedēļā aizraujošā karjeras pasākumā “Mana sapņu profesija” ļāvās fantāzijām par savu nākotnes nodarbošanos. Ja šīs vēlmes piepildīsies, tad mūsu skolā mācās nākotnes friziere un futbolists, zobārsts un vecmāte, deju skolotāja, fizioterapeits un pat smadzeņu ķirurgs. Lai sapņi piepildās!

05.01.2024.

Dalība pasākumā "Cits Bazārs ziemā "

2023.gada 2.decembrī Rīgas Franču liceja trīs Skolēnu mācību uzņēmumi (SMU) piedalījās Junior Achievement Latvia (JA Latvia) Latvijas mēroga pasākumā “CITS BAZĀRS ziemā” 2023. gada 8. decembris.

Divi SMU tika nominēti:

 Labākā SMU pārdošanas komanda (žūrija RTU Rīgas Business school) – SMU “Solutions Al”( inovatīvs saziņas risinājums, kas automatizēs klientu atbalstu, izmantojot mākslīgo intelektu).

 Jēkabs Blumbergs, Dāvis Lietuvietis, Valters Kristovskis, Kārlis Nauris Česlis, Emīls Eduards Gailis.

Sociāli atbildīgs SMU (žūrija Biznesa augstskola “Turība”) – SMU “VoluEx” ( Mājaslapa, kura savieno brīvprātīgo darbinieku ar jaunuzņēmumiem vai privātiem projektiem).

Elizabete Beāte Putniņa, Elīna Ševele, Aleksa Vītola, Dāvids Zavadskis, Adrians Ritovs

 Savu SMU lifta runā jeb Business pitch prezentēja Laura Batraga no SMU “MININU”.

(SMU “MININU” Baiba Santana Niedra,Laura Batraga,Marta Niedra) 

08.12.2023.

Naudas diena


31.oktobrī Swedbank rīkoja tiešsaistes pasākumu “Naudas diena”, lai tajā varētu piedalīties un finanšu pratības uzdevumus risināt jebkurš Latvijas skolēns. Par finanšu pratību dēvē zināšanu un prasmju kopumu, kas ļauj ne tikai teorētiski saprast, bet arī ikdienā pārvaldīt savas finanses pārdomāti un efektīvi – no ģimenes budžeta plānošanas līdz aizņēmumiem un uzkrājumiem. Rīgas Franču liceju šajā pasākumā pārstāvēja 34 klases, lai izzinātu un pētītu daudzveidīgas tēmas: “Nauda, tās veidi un drošība”, “Kā gudri rīkoties ar naudu”, “Budžets. Ieņēmumi un izdevumi”, “Karjera. Gatavošanās nākotnes profesijai”, “Ieguldījumi. Risks un ienesīgums”.

04.12. 2023.

Karjeras nedēļa 16.10.-20.10.2023.

Valsts izglītības attīstības aģentūras rīkotās Karjeras nedēļas ietvaros Rīgas Franču licejā norisinājās vairāki interesanti pasākumi. Viens no tiem – diskusija vidusskolēniem “Nākotne jau šodien”, kad skolā viesojās Banku augstskolas rektore, Rīgas Franču liceja absolvente Līga Peiseniece, kura motivējošā uzrunā prezentēja darba tirgū pašlaik un nākotnē aktuālās prasmes.

 12.klašu skolēniem saistoša bija tikšanās ar Rīgas Stradiņa Universitātes pārstāvjiem, kuri runāja par studiju saturu, organizāciju un studentu sadzīvi universitātē, atbildēja uz skolēnu jautājumiem. Divi no viesiem bija liceja absolventi Edgars Vanags un Antuanete Sniķere.

5.-12.klašu skolēni piedalījās Latvijas informācijas tehnloloģiju eksāmenā. Tas bija izglītojošs pasākums, kas ļāva jauniešiem pārbaudīt savas zināšanas un iemācīties ko jaunu uzdevumu izpildes laikā. Tie, kas vēlējās, varēja piedalīties arī programmēšanas izaicinājumā, lai saņemtu papildus punktus un iespēju pretendēt uz motivējošām balvām.

Iesaistīti Karjeras nedēļā bija arī liceja sākumskolēni. 1.-6.klases darbojās aktivitātē “Mans prasmju portfelis”, piepildot to ar prasmēm, kas palīdz kļūt gudrākiem, drošākiem, radošākiem, veselīgākiem, draudzīgākiem. Aizraujoša šķita arī viktorīna “Profesijas: nezināmais par zināmo” 3. un 4.klasēs. Klašu audzinātāji aicināja bērnu vecākus iepazīstināt ar savām profesijām, organizēja klašu saliedēšanas pasākumus.

08.11.2023.

11. klases mācību ekskursija Latvijas Universitātē

11.klases skolēni šā gada Karjeras nedēļā apmeklēja to augstskolu, kuru liceja absolventi jau ilgstoši uzskata par visvērtīgāko. Vērtību pierāda tas, ka tieši Latvijas Universitāte ir liceja absolventu pirmā izvēle (visdažādākajās fakultātēs).

Mācību ekskursijas ieguvumi? Rudenīgā pastaiga līdz Zinātņu un Dabas mājai, lakoniska un saturā ietilpīga informācija par studiju iespējām LU, priekšnojautas, ka pašlaik topošā Rakstu māja varētu būt gatava tieši tad, kad jauniešiem būs jāsāk 1.kursa studentu gaitas.

Paldies par sadarbību LU ieinteresētajām darbiniecēm!

18.10.2023.

Dalība Baltijas- Amerikas Brīvības fonda Līderības akadēmijā

Rīgas Franču liceja 12. b klases skolniece Aleksa Vītola piedalījās BAFF Līderības akadēmijā. Līderības akadēmija ir konkursa programma 11. klašu skolēniem, kuriem piemīt entuziasms, mērķtiecība un vēlme pilnveidot savu personību. Palīdzot izstrādāt katram savu projekta ideju, programmas pasniedzēji no ASV veicina interesi par inovācijām, iedvesmo un iedrošina jauniešus realizēt savu līdera potenciālu. Akadēmija tika organizēta ASV pilsētā Portlendā, Meinas štatā, kur jaunieši kopā ar vienaudžiem no Igaunijas un Lietuvas trīs nedēļas pavadīja universitātes pilsētiņā, lai apgūtu līderības prasmju kursu, piedalītos izaugsmes treniņos, kā arī iepazītu ASV vidi un kultūru.

Jauno uzņēmēju dienas 2023

Rīgas Franču liceja SMU “Pyrolat” ir ieguvis Latvijas labākā tehnoloģiju uzņēmuma titulu.

Skolēnu sasniegumi
2021./2022. m.g.

Rīgas Franču liceja 11.b klases skolēni Bruno Krišjānis, Mia Melnbārde, 11.a klases skolnieks Nils Baumeisters un 12.c klases skolniece Ieva Zariņa ar izveidoto SMU ‘Washflash” piedalījās Jauno Uzņēmēju dienās 2022 un ieguva Atzinību un Specbalvu no LR Finanšu ministrijas.

Sveicam Nilu Baumeisteru (11.a), Miu Melbārdi (11.b), Bruno Krišjāni (11.b) par panākumiem JAL pasākumā “Cits Bazārs ziemā”!

Rīgas Franču liceja skolēnu mācību uzņēmums ieguva Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras balvu “Biznesa potenciāls”, kā arī simpātiju balvu no Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolas un tika izvirzīti nominācijai no Latvijas Republikas Patentu valdes.

SMU konsultante Diāna Berga.

Sasniegumi skolēnu uzņēmējdarbībā
2020./2021.m.g.

Pagājušajā mācību gadā RFL darbojās 5 SMU, kuros darbojās kopā 23 skolēni no 11.b un 11. c klasēm.

Visi SMU pasākumi un tirdziņi notika attālināti un skolēni ieguva labu pieredzi e-komercijā.

Bijām aktīvi arī attālināti un piedalījāmies gan Jauno uzņēmēju skolā, gan “Cits bazārs -ziemā ” un “Cits bazārs -pavasarī”, gan reģionālajos tirdziņos, tikām izvirzīti arī vairākām nominācijām kā Labākā komanda un Sociāli atbildīgs uzņēmums u.c.

Visi pasākumi notika attālināti un tiešsaistēs notika uzņēmēju žūrijas intervijas ar SMU skolēniem.

Arī šajā mācību gadā 2 SMU no RFL tika uz Valsts nozīmīgāko pasākumu SMU finālu “Jauno Uzņēmēju dienām 2021” (tas ir Latvijas mēroga konkurss ,kurā piedalās 20 paši labākie valsts vidusskolas grupas SMU):

1. SMU “Galtro” (11.b klases skolnieces Elisa Granovska, Emīlija Klišane, Paula Gromova) bija konkursa “Start Strong + 3” finālisti (ieguva 4.vietu) un

2. SMU “ReMoovo” (11.b klases skolēni Edgars Vanags, Kristaps Vanags, Patriks Gabriels Nainišs, Dāvids Gulbis un 11.c klases skolēns Kurts Mitenbergs) ieguva Patentu valdes Specbalvu vidusskolas grupā.

Par izcilu SMU līdera darbu 11.b klases skolēns Edgars Vanags ieguva Jauno Līderu balvu (iespēju piedalīties Jauno Līderu vasaras nometnē Ventspilī).

Skolēnus visiem SMU konkursiem sagatavoja un konsultēja SMU konsultante uzņēmējdarbības un ekonomikas skolotāja Diāna Berga.

Sasniegumi skolēnu uzņēmējdarbībā
2019./2020.m.g.

RFL tika izveidoti 12 SMU, kuri visa mācību gada laikā aktīvi piedalījās gan reģionālajos SMU tirdziņos, gan valsts pasākumos “CITS Bazārs” ziemā un pavasarī. Gada galvenais notikums uzņēmējdarbībā ir pasākums “Jauno uzņēmēju dienas 2020 “, kura finālā piedalījās tikai 10 labākie vidusskolas SMU no visas Latvijas. Pasākumā piedalījās un valsts līmenī tika augsti novērtēti Rīgas Franču liceja SMU “Galtro “no 10.b klases un Arta Latiša no 12.b klases.

Arta Latiša (SIA AnyBelly) ieguva titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedza Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Uzņēmums saņēmis lielu atzinību gan Latvijā, gan Somijā, gan arī Igaunijā. Arta ir Junior Achievement Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programmas absolvente.

Valsts līmeņa konkursā “Jauno uzņēmēju dienas 2020 “, kas ir Latvijas lielākais SMU pasākums uzņēmējdarbībā, no 10 labakājiem Latvijas SMU Rīgas Franču liceja SMU “Galtro” Multifunkcionālais galdiņš ieguva 3. vietu Latvijā. SMU komandā bija 10. b klases skolnieces Adriana Gailīte, Emīlija Klišāne , Elisa Granovska , Paula Gromova. SMU komanda ieguva arī 5 simpātiju balvas no Swedbank, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Tallink, “Dienas mediji”, JA Latvia.

Atzinību saņēma SMU biznesa konsultante, uzņēmējdarbības un ekonomikas skolotāja Diāna Berga.