Karjeras izglītība

Dalība Baltijas- Amerikas Brīvības fonda Līderības akadēmijā

Rīgas Franču liceja 12. b klases skolniece Aleksa Vītola piedalījās BAFF Līderības akadēmijā. Līderības akadēmija ir konkursa programma 11. klašu skolēniem, kuriem piemīt entuziasms, mērķtiecība un vēlme pilnveidot savu personību. Palīdzot izstrādāt katram savu projekta ideju, programmas pasniedzēji no ASV veicina interesi par inovācijām, iedvesmo un iedrošina jauniešus realizēt savu līdera potenciālu. Akadēmija tika organizēta ASV pilsētā Portlendā, Meinas štatā, kur jaunieši kopā ar vienaudžiem no Igaunijas un Lietuvas trīs nedēļas pavadīja universitātes pilsētiņā, lai apgūtu līderības prasmju kursu, piedalītos izaugsmes treniņos, kā arī iepazītu ASV vidi un kultūru.

Jauno uzņēmēju dienas 2023

Rīgas Franču liceja SMU “Pyrolat” ir ieguvis Latvijas labākā tehnoloģiju uzņēmuma titulu.

Skolēnu sasniegumi
2021./2022. m.g.

Rīgas Franču liceja 11.b klases skolēni Bruno Krišjānis, Mia Melnbārde, 11.a klases skolnieks Nils Baumeisters un 12.c klases skolniece Ieva Zariņa ar izveidoto SMU ‘Washflash” piedalījās Jauno Uzņēmēju dienās 2022 un ieguva Atzinību un Specbalvu no LR Finanšu ministrijas.

Sveicam Nilu Baumeisteru (11.a), Miu Melbārdi (11.b), Bruno Krišjāni (11.b) par panākumiem JAL pasākumā “Cits Bazārs ziemā”!

Rīgas Franču liceja skolēnu mācību uzņēmums ieguva Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras balvu “Biznesa potenciāls”, kā arī simpātiju balvu no Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolas un tika izvirzīti nominācijai no Latvijas Republikas Patentu valdes.

SMU konsultante Diāna Berga.

Sasniegumi skolēnu uzņēmējdarbībā
2020./2021.m.g.

Pagājušajā mācību gadā RFL darbojās 5 SMU, kuros darbojās kopā 23 skolēni no 11.b un 11. c klasēm.

Visi SMU pasākumi un tirdziņi notika attālināti un skolēni ieguva labu pieredzi e-komercijā.

Bijām aktīvi arī attālināti un piedalījāmies gan Jauno uzņēmēju skolā, gan “Cits bazārs -ziemā ” un “Cits bazārs -pavasarī”, gan reģionālajos tirdziņos, tikām izvirzīti arī vairākām nominācijām kā Labākā komanda un Sociāli atbildīgs uzņēmums u.c.

Visi pasākumi notika attālināti un tiešsaistēs notika uzņēmēju žūrijas intervijas ar SMU skolēniem.

Arī šajā mācību gadā 2 SMU no RFL tika uz Valsts nozīmīgāko pasākumu SMU finālu “Jauno Uzņēmēju dienām 2021” (tas ir Latvijas mēroga konkurss ,kurā piedalās 20 paši labākie valsts vidusskolas grupas SMU):

1. SMU “Galtro” (11.b klases skolnieces Elisa Granovska, Emīlija Klišane, Paula Gromova) bija konkursa “Start Strong + 3” finālisti (ieguva 4.vietu) un

2. SMU “ReMoovo” (11.b klases skolēni Edgars Vanags, Kristaps Vanags, Patriks Gabriels Nainišs, Dāvids Gulbis un 11.c klases skolēns Kurts Mitenbergs) ieguva Patentu valdes Specbalvu vidusskolas grupā.

Par izcilu SMU līdera darbu 11.b klases skolēns Edgars Vanags ieguva Jauno Līderu balvu (iespēju piedalīties Jauno Līderu vasaras nometnē Ventspilī).

Skolēnus visiem SMU konkursiem sagatavoja un konsultēja SMU konsultante uzņēmējdarbības un ekonomikas skolotāja Diāna Berga.

Sasniegumi skolēnu uzņēmējdarbībā
2019./2020.m.g.

RFL tika izveidoti 12 SMU, kuri visa mācību gada laikā aktīvi piedalījās gan reģionālajos SMU tirdziņos, gan valsts pasākumos “CITS Bazārs” ziemā un pavasarī. Gada galvenais notikums uzņēmējdarbībā ir pasākums “Jauno uzņēmēju dienas 2020 “, kura finālā piedalījās tikai 10 labākie vidusskolas SMU no visas Latvijas. Pasākumā piedalījās un valsts līmenī tika augsti novērtēti Rīgas Franču liceja SMU “Galtro “no 10.b klases un Arta Latiša no 12.b klases.

Arta Latiša (SIA AnyBelly) ieguva titulu “Gada jaunais uzņēmējs” un balvu, kuru pasniedza Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Uzņēmums saņēmis lielu atzinību gan Latvijā, gan Somijā, gan arī Igaunijā. Arta ir Junior Achievement Latvia Skolēnu mācību uzņēmumu programmas absolvente.

Valsts līmeņa konkursā “Jauno uzņēmēju dienas 2020 “, kas ir Latvijas lielākais SMU pasākums uzņēmējdarbībā, no 10 labakājiem Latvijas SMU Rīgas Franču liceja SMU “Galtro” Multifunkcionālais galdiņš ieguva 3. vietu Latvijā. SMU komandā bija 10. b klases skolnieces Adriana Gailīte, Emīlija Klišāne , Elisa Granovska , Paula Gromova. SMU komanda ieguva arī 5 simpātiju balvas no Swedbank, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Tallink, “Dienas mediji”, JA Latvia.

Atzinību saņēma SMU biznesa konsultante, uzņēmējdarbības un ekonomikas skolotāja Diāna Berga.