Koris

1.-2.klašu koris

Vadītāja: Dace Kazimirisaņeca

 Koris aktīvi piedalās Rīgas Franču liceja pasākumos un koncertos, kā arī aizsākta jauna tradīcija, mācību gada noslēgumu svinot “saldumu un sarunu aplī”. Koris piedalījies liceja simtgades dziesmas “Epaule contre epaule” ierakstā un pirmatskaņojumā, kā arī filmējies dziesmas videoklipā. 

Previous slide
Next slide

3.-4. un 5.-9. klašu meiteņu kora grupas

Vadītāja: Karīna Pundzjus

Rīgas Franču liceja meiteņu koris ir kolektīvs ar skanīgu koncertrepertuāru. Mācību gada laikā meitenes iepriecina klausītājus gan licejā, gan Latvijas koncertzālēs. Koris ir piedalījies draudzības koncertos, festivālos Vācijā, Francijā. Mūsu draugu kori dzied Siguldā, Ventspilī, Talsos, Kandavā. Par tradīciju kļuvuši labdarības koncerti aprūpes nama “Mežciems” iedzīvotājiem Ziemassvētkos. Līdz 2017. gada decembrim meiteņu kori vadīja Ināra Freimane. Koristu dziedātprasmi attīstīja arī tādas lieliskas pedagoģes kā Liene Batņa, Dace Melvere, Anastasija Kildiša un Agita Ikauniece Rimšēvica.

 

Vokālais ansamblis

Vadītāja: Dace Kazimirisaņeca

Vokālā ansambļa dalībniecēm ir lieliska iespēja profesionālas pedagoģes vadībā izkopt vokālās iemaņas, attīstīt ritma izjūtu un ķermena plastiku. Skatuviskā pieredze tiek pilnveidota jautrā un radošā atmosfērā.

Previous slide
Next slide

3.-6. klašu zēnu koris

Vadītājs: Matīss Circenis

Rīgas Franču liceja zēnu koris dibināts 1978. gadā. Kopš 2018. gada Rīgas Franču liceja zēnu kori vada diriģents un liceja skolotājs Matīss Circenis. Korī dzied zēni, kuri mācās no 3. līdz 6. klasei. Koris regulāri koncertē skolas pasākumos, piedalās sadraudzības koncertos dažādās Latvijas pilsētās, kā arī labdarības koncertos. Koris piedalījies Latvijas zēnu koru salidojumos Cēsīs, kā arī skolēnu dziesmu svētkos. Par augsto māksliniecisko kvalitāti liecina iegūtie pirmās pakāpes diplomi. Zēnu kora repertuārā lielākoties ir latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbi, kā arī franču mūzika. Zēnu kori vieno ne tikai mūzika, bet arī kopīga sportošana pēc mēģinājumiem. 2011.gadā koris piedalījās bērnu koru festivālā Francijā (Saint Affrique).

2013. gadā zēnu koru konkursā „Nāc ar puikām” ieguva II vietu. 2014. gadā zēnu koris piedalījās Pasaules koru olimpiādes konkursā un noslēguma koncertā Arēnā Rīga. 2015. gadā XI Skolēnu dziesmu un deju svētku koru karos zēnu koris izcīnīja godpilno II vietu. 2021. gadā zēnu koris kopā ar pārējiem liceja kolektīviem piedalījās jaunās skolas himnas “Épaule contre épaule” ieskaņošanas procesā.

Jauktais koris "Mēs lidosim"

Vadītājs: Matīss Circenis

Liceja Jauktais koris ir lieliska platforma jaunajiem dziedātājiem, kas apzinās savas tautas saknes un jūt piederību tai, jo tieši šeit ikvienam dziedātājam aizsākas ceļš uz Dziesmu svētkiem. Pēc liceja beigšanas mūsu dziedātāji turpina savas gaitas labākajos studentu koros, kā “Kamēr..”, “Rīga”, “Juventus”, “Balsis” u.c.

Kori vienmēr ir vadījuši ambiciozi, sirsnīgi un prasīgi diriģenti, kas spēj sagatavot dziedātājus augstākajiem rezultātiem konkursos un koru karos, mēģinājumu procesā rast radošus risinājumus un aktīvi atpūsties kopā ar dziedātājiem arī ārpus liceja: Andrejs Mūrnieks, Liene Batņa, Jānis Veļičko, Toms Kazimirisaņecs un Nora Kalniņa.

Tandēmā Nora Kalniņa un Matīss Circenis ir pagūts izcīnīt augstāko pakāpi XII Jaunatnes dziesmu un deju svētku skatē. Tāpat regulāri koris piedalās liceja svētku koncertos, uzvedumos un izlaidumos. Ir izveidojusies sirsnīga draudzība ar mūziķi Jāni Aišpuru, kurš kopā ar Renāru Kauperu ir liceja simtgades himnas “Epaule contre epaule” autors. 

Diriģents Matīss ikdienā pats aktīvi koncertē, liceja jauktā kora jaunieši vienmēr pirmie uzzina dažādas muzikālas aktualitātes, dziedāšanas specifiku un aizraujošus projektus, kur piedalīties ārpus skolas.

Previous slide
Next slide