Koris

1.-2. klašu koris

Kopš 2022. gada janvāra 1. – 2. klašu kori vada Karīna Pundzjus. Koris aktīvi piedalās liceja pasākumos un koncertos, kā arī aizsāka jaunu tradīciju, mācību gada noslēgumu svinot ar ‘’konču un sarunu apli’’. Koris piedalījās liceja simtgades dziesmas “Epaule contre epaule” ierakstā un pirmatskaņojumā, kā arī filmējās dziesmas videoklipā.

3.-4. klašu meiteņu koris

Padomju okupācijas vara Rīgas Franču liceju pārdēvēja par Anrī Barbisa Rīgas 11.vidusskolu. No 1965.gada tā atradās Mēness ielā 8. Savu vēsturisko nosaukumu licejs atguva 1990.gada 10.jūnijā.

Direktora Augusta Leimaņa brāļadēls Juris Leimanis 1968.gadā II Eiropas latviešu dziesmu svētku laikā kļuva par Franču liceja absolventu biedrības priekšsēdi. Viņa vadībā 20 gadu laikā tapa rakstu krājums divos sējumos par Franču liceju. 1991.gada 21.septembrī tika iedibināta Leimaņa stipendija, kuru saņem labākais licejists 12.klasē. Par Leimaņa stipendijas laureātiem kļuvuši Modris Lācis, Dace Stiebriņa, Alise Balode, Laura Rozenberga, Ieva Freija, Līga Ābele, Stella Ankrava, Ilze Kreituse, Andra Liepiņa, Indriķis Sīpols, Una Bergmane, Andris Pirtnieks, Austra Dreiblate, Elīna Brasliņa, Liena Līksnīte, Jānis Šmits, Toms Rekšņa, Edgars Feldmanis, Roberts Veics, Elīna Anna Vītola, Elizabete Laiviņa, Linards Daugavietis, Annamarija Pumpure, Roberts Brants, Viktorija Kronberga, Kārlis Daga-Krūmiņš, Ketija Jurčenko.

Zēnu koris

Rīgas Franču liceja zēnu koris dibināts 1978. gadā. Kopš 2018. gada Rīgas Franču liceja zēnu kori vada diriģents un liceja skolotājs Matīss Circenis. Korī dzied zēni, kuri mācās no 3. līdz 6. klasei. Koris regulāri koncertē skolas pasākumos, piedalās sadraudzības koncertos dažādās Latvijas pilsētās, kā arī labdarības koncertos. Koris piedalījies Latvijas zēnu koru salidojumos Cēsīs, kā arī skolēnu dziesmu svētkos. Par augsto māksliniecisko kvalitāti liecina iegūtie pirmās pakāpes diplomi. Zēnu kora repertuārā lielākoties ir latviešu tautasdziesmas un oriģinālskaņdarbi, kā arī franču mūzika. Zēnu kori vieno ne tikai mūzika, bet arī kopīga sportošana pēc mēģinājumiem. 2011.gadā koris piedalījās bērnu koru festivālā Francijā (Saint Affrique).

2013. gadā zēnu koru konkursā „Nāc ar puikām” ieguva II vietu. 2014. gadā zēnu koris piedalījās Pasaules koru olimpiādes konkursā un noslēguma koncertā Arēnā Rīga. 2015. gadā XI Skolēnu dziesmu un deju svētku koru karos zēnu koris izcīnīja godpilno II vietu. 2021. gadā zēnu koris kopā ar pārējiem liceja kolektīviem piedalījās jaunās skolas himnas “Épaule contre épaule” ieskaņošanas procesā.

5.-9. klašu meiteņu koris

Rīgas Franču liceja meiteņu koris ir kolektīvs ar skanīgu koncertrepertuāru. Mācību gada laikā meitenes iepriecina klausītājus gan licejā, gan Latvijas koncertzālēs. Koris ir piedalījies draudzības koncertos, festivālos Vācijā, Francijā. Mūsu draugu kori dzied Siguldā, Ventspilī, Talsos, Kandavā. Par tradīciju kļuvuši labdarības koncerti aprūpes nama “Mežciems” iedzīvotājiem Ziemassvētkos. Līdz 2017. gada decembrim meiteņu kori vadīja Ināra Freimane, bet no 2017. gada decembra meiteņu kori vadīja diriģentes Liene Batņa un Dace Melvere. 2019./2020. mācību gadā kori vada Anastasija Kildiša.

Kopš 2021. gada kori vada Agita Ikauniece- Rimšēviča.

Jauktais koris “Mēs lidosim…”

Liceja Jauktais koris ir lieliska platforma jaunajiem dziedātājiem, kas apzinās savas tautas saknes un jūt piederību tai, jo tieši šeit ikvienam dziedātājam aizsākas ceļš uz Dziesmu svētkiem. Pēc liceja beigšanas mūsu dziedātāji turpina savas gaitas labākajos studentu koros, kā “Kamēr..”, “Rīga”, “Juventus”, “Balsis” u.c.

Kori vienmēr ir vadījuši ambiciozi, sirsnīgi un prasīgi diriģenti, kas spēj sagatavot dziedātājus augstākajiem rezultātiem konkursos un koru karos, mēģinājumu procesā rast radošus risinājumus un aktīvi atpūsties kopā ar dziedātājiem arī ārpus liceja.

Kopš 2018.gada kori vada Nora Kalniņa un Matīss Circenis. Šajā tandēmā ir pagūts izcīnīt augstāko pakāpi XII Jaunatnes dziesmu un deju svētku skatē. Tāpat regulāri koris piedalās liceja svētku koncertos, uzvedumos un izlaidumos. Ir izveidojusies sirsnīga draudzība ar mūziķi Jāni Aišpuru, kurš kopā ar Renāru Kauperu ir liceja simtgades himnas “Epaule contre epaule” autors. Tā kā diriģenti Nora un Matīss ikdienā paši aktīvi koncertē, liceja jauktā kora jaunieši vienmēr pirmie uzzina dažādas muzikālas aktualitātes, dziedāšanas specifiku un aizraujošus projektus, kur piedalīties ārpus skolas.

Koris dibināts 1982. gadā, un kora pirmais mākslinieciskais vadītājs bija Andrejs Mūrnieks. Koris daudz koncertējis Latvijā un Francijā, piedalījies Dziesmu un deju svētkos Latvijā.

No 2010. gada Rīgas Franču liceja jaukto kori vadīja Liene Batņa un Jānis Veļičko. Un no 2016. gada septembra – Liene Batņa un Toms Kazimirisaņecs.

2010. gadā XXI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos koris ieguva I pakāpes diplomu. 2012. gada pavasarī koris piedalījās jauniešu koru salidojumā “Mēs lidosim”, kur radās ideja par kora nosaukumu.

2012. gada novembrī koris ieskaņoja dziesmu “Le Vieux chalet” Aigara Graubas veidotajā mākslas filmā “Sapņu komanda 1935”.

2013.gada aprīlī Starptautiskajā koru konkursā Venēcijā jauktais koris” Mēs lidosim…” ieguva Zelta diplomu.

2013.gada 30. novembrī X Starptautiskajā jauniešu koru festivālā ieguva II vietu jauniešu koru kategorijā.

2014.gada janvārī piedalījās XX Starptautiskajā koru festivālā Parīzē.

2014. gada jūlijā jauktais koris ” Mēs lidosim…” Pasaules koru olimpiādē Rīgā ieguva sudraba medaļu kategorijā “Skatuves folklora”.

2015. gada XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru karos izcīnīja godpilno III vietu.

2016.gadā no 2. līdz 10. maijam Rīgas Franču liceja jauktais koris “Mēs lidosim…” piedalījās V starptautiskajā koru festivālā Barselonā, ko organizēja MRF Musik Reisen Faszination. Jauktā kora „Mēs lidosim…” dziedātāji ik vakaru piedalījās atklātajos koncertos Lloret de Mar Valsts teātrī, piedalījās festivāla atklāšanas parādē un svētku atklāšanas koncertā Placa de la Vila. 6. maija vakarā koris sniedza 30 minūšu koncertu un saņēma kaismīgas ovācijas no klausītājiem, atzinību no festivāla organizatoriem un kolēģiem.

2017. gadā Rīgas Franču liceja jauktais koris piedalījās jauniešu koru festivālā Valmierā “Kalniem pāri”.

Ik gadu Rīgas Franču licejam ir draudzības koncerti ārpus Rīgas ar citiem Latvijas vidusskolu jauktajiem koriem. Reizi divos gados kolektīvs viesmākslinieku statusā piedalās Jāzepa Vītola bērnu un jauniešu konkursa noslēguma koncertā “Lai skan… “ J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.