Teātra studija

6.- 9. un 10.- 12.klašu Teātra studijas grupas

No 2020./21. mācību gada Rīgas Franču liceja 6.- 9. un 10.- 12.klašu Teātra studijas grupas veido skolēni, kuriem ir padziļināta interese kultūrā un teātra mākslā. Rīgas Franču liceja absolventes, režisores un aktrises Ances Kukules-Sniķeres vadībā skolēni sistemātiski izkopj runas mākslu, asociatīvo domāšanu un apgūst dažādas aktiermeistarības tehnikas.

Mācību procesa rezultātā veidota izpratne par dažādām teātra formām un instrumentiem, ieskaņotas audio pasakas, veidoti video un foto materiāli, izrādes, prezentācija, etīdes un priekšnesumi, kas ne tikai veicinājuši Teātra studijas dalībnieku radošo attīstību un nestandarta domāšanu, bet arī iepriecinājuši visu Rīgas Franču liceja saimi.

2021./22. mācību gadā Teātra studijas audzēkņi piedalījušies un ieguvuši augstāko pakāpi runas konkursā “Rīgas zvirbulis”, kā arī ar burbuļvideoizrādi “Laikmeta ainiņas” pārstāvējuši Rīgas Franču liceju Latvijas bērnu un jauniešu teātru festivālā “…un es iešu un iešu!”.

2022./23. mācību gadā Rīgas valstpilsētas pašvaldības izglītības iestāžu teātra izrāžu un mazo formu iestudējumu skatē vidusskolas Teātra studija ar 49 punktiem ieguvusi 1.pakāpi, 7.-9.klašu Teātra studija ar 46,3 punktiem ieguvusi 1.pakāpi.

Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Sākumskolas Teātra studijas grupa

Skolēni nodarbībās iepazīst teātra pasauli un apgūst aktiermeistarības pamatus, scenogrāfijas izveidi un dramaturģijas radīšanu. Skolēni iemācās sadarboties, cienīt klasesbiedrus un katrā saskatīt īpašu talantu. Šajā mācību gadā teātra nodarbības vada jaunā aktrise un režisore Anna Klišāne. 

Teātris franču valodā

Mūsu skolā jau vairākus gadus darbojas sākumskolas franču teātris. Teātra grupā piedalās 2.- 4.klašu skolēni, kas iestudē izrādes franču valodā. Kopš 2016.gada teātra ansambli vada franču valodas skolotāja Diāna Ķezbere. Teātris ar labiem panākumiem uzstājas Ziemassvētku laikā un Frankofonijas nedēļas ietvaros.

Pagājušā mācību gada decembrī skolēni un pedagogi varēja noskatīties pasaku lugu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Pavasarī bija iespēja noskatīties izrādi “Mazā Nikolā ceļojums frankofonijas valstīs”. Izrādes scenāriju uzrakstīja skolotāja Diāna Ķezbere kopā ar skolēniem.

Šī mācību gada decembrī sākumskolas skolēnus iepriecināja izrāde “Sarkangalvīte un vilks Ziemassvētkos” pēc franču rakstnieka Šarla Pero pasakas motīviem. Otra izrāde tika sagatavota speciāli Frankofonijas nedēļai, un tā bija “Aleksa un Zoē ceļojums pa pasaules valstīm, kurās runā franciski”. Franču valodas skolotāja Diāna Ķezbere.

Teātra studijas vēsture

Rīgas Franču licejā skolēnu teātra tradīcijai ir senas saknes, savā laikā skatuves mākslas noslēpumiem audzēkņus te tuvinājis Pēteris Pētersons, teātri vadīja Ingmārs Čaklais, ilgus gadus teātra režisore bija Velga Līce.

Viņas vadītais teātra ansamblis skolu teātru festivālā “Teātra svētki Rīgā- 2010” ar Andra Zeibota komēdiju “Ikviena diena” nopietnā konkurencē ieguva galveno balvu. Tagad kā lielu dārgumu teātra entuziasti glabā balta stikla kubu ar graciozu komedianta figūriņu centrā un apkārt iegravētu uzrakstu “Teātru svētki Rīgā- 2010”. Bet ar godalgoto izrādi “ Ikviena diena” ansamblis piedalījās Dobeles jauniešu teātra festivālā “Pitons”. Izrādi augstu novērtēja gan šī festivāla žūrija, gan arī Valmieras un festivāla “ Rīga spēlē teātri” žūrijas. Nākamais nozīmīgais liceja teātra iestudējums bija Andra Zeibota darbs “Dieviņšovs jeb kā putni un zvēri Daugavu rakuši”, kuru augsti novērtēja Valmieras festivālā.

2014. gada 28.martā licejā notika Teātra diena,kurā tika parādītas trīs izrādes: “Rūķi mežā”, “Sveiks lai dzīvo” un “Ekspresis uz Dvīņu zvaigznāju”. Starpbrīžos skanēja dziesmas no teātru izrādēm un bija iespēja fotografēties ar teātra mīmu un režisori.

No 2023. gada sākumsskolas teātra studiju vada Anna Klišāne, bet Ance Kukule-Sniķere turpina izglītot pamatskolas un vidusskolas jaunos talantus.