Programma “Skolas soma”

Kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērnu un jauniešu. Kopš 2018. gada septembra tās mērķis ir nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā klātienē vai attālināti iepazīt Latvijas mākslu un kultūru (mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu.

Uzdevumu spēle “Raiņa ielas cirks” ar rakstnieci Luīzi Pastori

19.septembrī pie mūsu skolas 2.klases skolēniem viesojās rakstniece un mūsu skolas absolvente Luīze Pastore. Rakstniece skolēniem organizēja radošo darbnīcu pēc savas grāmatas “Raiņa ielas cirks” motīviem. Nodarbībā skolēni iepazinās ar grāmatas saturu, atšķetināja sajaukto bilžu stāstu un radīja paši sava stāsta skici saldējuma grāmatā.

21.09.2023.

Radošā rakstīšana ar Lauru Vinogradovu

 

Pirmdiena, 18.septembris, 11.klases jauniešiem bija mazliet atšķirīga mācību diena tāpēc, ka radošās rakstīšanas nodarbība “Ceļa galā stāsts”  ar rakstnieci Lauru Vinogradovu bija laiks ļoti īpašām pārdomām.Lūk, par ko nodarbību laikā aizdomājās jaunieši. –

 

Aizdomājos par to, ka varu rakstīt jebkur un par jebko. Robeža ir, bet tā ir pietiekami plaša. Es negribu būt rakstniece, bet izpaust savas domas un viedokli man patīk.

Es aizdomājos par to, cik daudz laika tiek pavadīts bailēs un cik fantastiska ir sajūta, kad uzņemamies iniciatīvu un gūstam bagātīgāku pieredzi, un cik dažāds var būt skatījums par vienu un to pašu.

Rakstīšana nav nemaz tik garlaicīgs process, ja zini, kā to darīt un par ko rakstīsi. Man ļoti patika nodarbība, kas man lika aizdomāties par vēl vienu profesiju dzīvē un sfēru kopumā.

Aizdomājos par to, ko es vēlos darīt pēc skolas. Sāku arvien vairāk domāt, ka nevēlos kļūt par ārstu, bet gan strādāt profesijā, kur varu sevi kaut kā mākslinieciski izpaust.

Aizdomājos par mājām, Latviju un par latviešu valodu. Vienmēr jāaizdomājas par to, no kurienes esi nācis.                                           

Jēkabpils Vēstures muzeja nodarbībā “Gaisma pašu rokām”

Rīgas Franču liceja 3.d klases skolēni Jēkabpils Vēstures muzeja nodarbībā “ Gaisma pašu rokām” izzināja sveču gatavošanas vēsturi, minēja mīklas, atbildēja uz āķīgiem jautājumiem un izgatavoja savu sveci. Šī svecīte sasildīs katra bērna māmiņas sirdi!

Kampaņa “Es, Tu un Satversme”

Rīgas Franču licejs ir iesaistījies Tieslietu ministrijas un Izglītības un zinātnes ministrijas organizētā izglītojošā kampaņā par godu Satversmes simtgadei “Es, Tu un Satversme”.

Kampaņas ietvaros Satversmes vēstnese Augstākās tiesas tiesnese (senatore) Ieva Višķere iepazīstināja mūsu skolas 9.klašu skolēnus ar Satversmi, tās vērtībām un nozīmi mūsu ikdienā, kā arī dalījās savā profesionālajā pieredzē par valsts tiesiskajiem pamatiem.

Orientēšanās spēle
“Sākam pie skolas…ar Latvijas kultūras kanonu!”

Orientēšanās spēlē “Sākam pie skolas…ar Latvijas kultūras kanonu!” 5.a un 5.d klasēm bija lieliska iespēja skolas apkārtnē netradicionālā veidā iepazīt Latvijas kultūras kanona septiņas jomas un veikt izzinošus, interesantus uzdevumus. Sacensībā aktīvākiem un zinošākiem skolēniem tika pasniegti diplomi.

Muzikālā darbnīca

Rīgas Franču liceja 6.klašu skolēniem projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros tika organizēta muzikāla darbnīca ritma un skaņu pasaulē kopā ar perkusionistiem Nilu Īli un Maiju Sējāni Īli.

Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar vismaz 50 dažādiem mūzikas un skaņu instrumentiem. Skolēni darbojās kopā ar mūziķiem, izmēģināja piedāvātos mūzikas un skaņu instrumentus un kopīgi radīja savu skaņdarbu.

Nodarbība “Iepazīsti stikla mākslu”

Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros 3.c un 2.b klases skolēni nodarbībā “Iepazīsti stikla mākslu” uz brīdi kļuva par māksliniekiem un radīja darbu stikla mozaīkas tehnikā. Katrs skolēns izgatavoja dekoru, kuru dāvinās savai māmiņai. Stikla mākslinieces skolēniem stāstīja par stikla īpašībām un daudzveidīgajām apstrādes iespējām, stikla mākslas dizaina priekšmetiem un parādīja īsfilmu, kā top dažādi stikla priekšmeti.