RFL vēsturiskās ēkas atklāšana

03.09.2018

2018.gada 3. septembrī Rīgas Franču licejs atgriezās savā vēsturiskajā ēkā K.Valdemāra ielā 48, kur turpmāk mācīsies 7.- 12. klašu skolēni.

Liceja direktore Vineta Rūtenberga ar gandarījumu sacīja: „Tik daudz gadu pagājis, kopš šajā ēkā mācījās licejisti, taču viņu sapnis par to, ka šīs ēkas gars paliks kā mantojums nākamajām paaudzēm, ir piepildījies, mēs ar lepnumu un atbildības sajūtu atgriežamies liceja vēsturiskajā ēkā Latvijas simtās jubilejas gadā. Lai mūs vieno tradīcijas un izcilība!”

Atklāšanas pasākumā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs novēlēja, lai izglītība Latvijā ir tāda kā šis Franču licejs – moderna, eiropeiska un ar vēstures tradīcijām bagāta.

Svinīgo pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja Francijas vēstniece Odile Supizona (Odile Soupison). Atceroties liceja vēsturi, vēstniece uzsvēra: Kopš 2016. gada Rīgas Franču licejs iekļauts LabelFrancEducation saimē, tādējādi kļūstot par daļu no vispasaules franču plūsmas Starptautiskās frankofonijas organizācijas ietvaros, kuras dalībvalsts ar novērotāja statusu Latvija ir jau 10 gadus. Visām valstīm, mācību iestādēm un visiem tiem, kas sniedz ieguldījumu frankofonijas pastāvēšanā, kopīga ir ne tikai franču valoda, bet arī tādas pamatvērtības kā kultūru dažādība, miers,  tiesiskuma un demokrātijas stiprināšana.”

Ir kāds  zīmīgs fakts  – liceja sienā iemūrēts akmens no kādas ļoti senas celtnes Francijā – Centra, Valdeluāras, Burgundijas un Overņas reģionu satikšanās punktā. Tas simboliski akcentē arī Latvijas un Francijas ciešās attiecības.

Kopumā K.Valdemāra ielā 48 ir atjaunota 5355 kvadrātmetru liela vēsturiskās ēkas platība, kurā izveidota 31 mācību klase, garderobe 600 audzēkņiem, ēdamzāle ar 274 vietām, aktu zāle ar 209 sēdvietām, konferenču zāle, atsevišķas telpas sporta nodarbībām un skolas administrācijai. Rīgas Franču liceja renovācija veikta ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Ēku pēc Rīgas domes Īpašuma departamenta pasūtījuma atjaunoja pilnsabiedrība „RERE Būve 1”.