“Tava pilsētas grāmata”

Kopš 13. februāra Rīgas Franču liceja 5. C klase kopā ar audzinātāju Lanu Bikavnieci piedalās Lielbritānijas mākslinieku Endija Fīlda un Bekijas Dārlingtones projektā “Tavas pilsētas grāmata”, kuru rīko Latvijas Jaunā teātra institūts.

“Tavas pilsētas grāmata” ir daļēji izdomāts un daļēji reāls pilsētas ceļvedis, kuru kopīgi veido aptuveni 200 skolēni no vairākām Rīgas rajonu skolām. Tā iecerēta kā sociālo iesaisti veicinoša prakse, kurā tiek radīts galvenokārt pieaugušo auditorijai paredzēts izdevums, kas ļauj ieraudzīt un piedzīvot pilsētu caur tās jaunāko iedzīvotāju acīm.

Ar dažādu spēļu, vingrinājumu un radošu uzdevumu palīdzību skolēni pastāsta par viņuprāt svarīgākajiem apskates objektiem savā apkaimē, nosauc aizraujošākās, garlaicīgākās un biedējošākās vietas, rada pilsētai jaunus karogus un ģerboņus, veidos skulptūras cilvēkiem, kuri, viņuprāt, ir pelnījuši ievērību, kā arī izstrādā jaunus pastaigu maršrutus, lai iepazīstinātu pieaugušos ar vietām, kuras viņi paši nav pamanījuši un pat nemēģina pētīt.