Licejisti Rīgas ielās

7.septembrī festivālā “Homo Novus” notika “Rīgas grāmatas” atvēršanas svētki, un tās veidotāji iepazīstināja Rīgas domes darbiniekus ar savu pilsētas vīziju.

Grāmatas idejas autori ir mākslinieki Endijs Fīlds un Bekija Dārlingtone. Sadarbībā ar māksliniekiem grāmatu veidojuši Rīgas Franču liceja 6.c klases skolēni (klases audzinātāja Lana Bikavniece), Friča Brīvzemnieka pamatskolas, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, Rīgas Valdorfskolas, Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolas skolēni.

Grāmatas redaktori ir Rīgas Franču liceja skolēni Frederika Anna Baumane, Eižens Freimanis, Teodors Krebs un citu skolu skolēni. Arī redaktori aktīvi piedalījās grāmatas atvēršanas svētkos.

Grāmatā ietverti gan patiesi, gan spekulatīvi fakti, kas mijas ar noderīgu informāciju un brīvu fantāzijas lidojumu. Tā galvenokārt domāta pieaugušo auditorijai, lai palīdzētu viņiem ieraudzīt pilsētas dzīvi ar tās jaunāko iedzīvotāju acīm. “Neatkarīgi no tā, vai esat rīdzinieks vai viesis, “Rīgas grāmata” paplašinās jūsu zināšanas par šo pilsētu un iesaistīs sarunā par to, kādu vērtību un nozīmi lietām apkārtējā vidē piešķir pieaugušie un kādu – bērni,” saka grāmatas veidotāji.

Grāmatas autori aicina lasītājus lūkoties tālāk par jau zināmo – ieraudzīt apskates objektus, kuri patīk bērniem, izstaigāt viņu iecienītākās pastaigu vietas un novērtēt tos stāstus, kas veido mūsu pilsētas identitāti. Kurš no mums lemj par to, kas pilsētā ir apskates vērts, kuras vietas jāsaglabā un kādos cilvēku stāstos vērts ieklausīties?

Grāmata ir apskatāma skolas bibliotēkā.